9 Wrz Brak komentarzy Czescidociezarowek Serwis samochodów ciężarowych

Samochody ciężarowe nierzadko pokonują bardzo odległe trasy. Usterka w drodze to więc dosyć często spotykany problem. Jeśli awaria jest nieduża, zazwyczaj jej usunięcie nie sprawia większych trudności. Gorzej w przypadku poważnych uszkodzeń.

Dziurawa opona, spalona żarówka

Usterki w samochodach ciężarowych wcale nie należą do rzadkości, a im dłuższa trasa, tym większe prawdopodobieństwo, że może pojawić się jakiś problem. Oczywiście warto dbać o regularne przeglądy techniczne tirów należących do floty firmy transportowej, aby znacząco ograniczyć ryzyko awarii. Uszkodzenie opony, lampy, czy światła obrysowego może jednak przytrafić się w każdej chwili. Dlatego też kierowca powinien zawsze mieć ze sobą podstawowy zestaw narzędzi. Odpowiedni klucz do kół, podnośnik hydrauliczny czy klucze to niezbędnik, który pomoże uporać się z przebitą oponą, czy wypaloną żarówką. Warto też pamiętać o dodatkowych żarówkach i kole zapasowym – ich brak może okazać się poważnym problemem w miejscu, w którym do sklepu z częściami do tirów albo stacji benzynowej jest daleko.

Kiedy problem jest poważny

Zmiana koła czy żarówki nie powinna sprawić trudności żadnemu kierowcy, oczywiście o ile ma on do dyspozycji odpowiednie narzędzia. W życiu jednak bywa różnie, dlatego może zdarzyć się, że awaria jest znacznie poważniejsza i wymaga interwencji doświadczonego mechanika. Bywa, że kierowca lekceważy niepokojące objawy mogące świadczyć o awarii, jak np. nagła utrata mocy lub nierówna praca motoru. W razie tego typu sytuacji najlepiej jest udać się do serwisu tirów i sprawdzić co może być ich przyczyną. Zaniedbania nierzadko prowadzą do kolejnych uszkodzeń i awarii, przez co zakres prac naprawczych wzrasta wpływając na wyższą cenę usługi. Jeśli jednak awaria pojawiła się w drodze i dalsza jazda nie jest możliwa, warto skorzystać z usług mobilnego serwisu naprawczego. Mechanicy przyjeżdżają na miejsce przymusowego postoju ciężarówki z odpowiednimi narzędziami, a ponadto mają też niezbędne części do tira, które są w stanie wymienić na miejscu.