14 Paź Brak komentarzy Czescidociezarowek Akcesoria Tir

Samochody ciężarowe to często widywany na drogach widok, każdego dnia pojazdy te pokonują setki, a nawet tysiące kilometrów, dlatego ich stan techniczny powinien być bez zarzutu. Nie mniej istotne są dobrej jakości lampy zespolone, dodatkowe reflektory, czy światła obrysowe, które również należy kontrolować.

Naprawa świateł – czy to się opłaca?

Przednia cześć samochodu najbardziej narażona jest na uszkodzenia. Niestety, na poboczach leży mnóstwo kamieni i śmieci, które mogą uszkodzić nie tylko lakier, ale również lampy samochodowe. Ponieważ ciężarówki pokonują długie trasy każdego dnia, stąd też często zdarza się, że lampy tirów są porysowane, a tym samym nie zapewniają tak dobrej widoczności jak produkt fabrycznie nowy. Istnieje wiele firm zajmujących się regeneracją reflektorów. Oferują one nie tylko polerowanie kloszy, ale też renowację odbłyśników. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy lampa nie jest uszkodzona, a jedynie porysowana, jednak w przypadku zbitego klosza lepiej jest zdecydować się na wymianę całego elementu.

 

Obrysówki pod kontrolą

Chociaż niepozorne, małe obrysowe światła TIR mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. Dzięki nim inni kierowcy mogą ocenić jak duży jest jadący przed nimi pojazd, a tym samym – bezpiecznie go wyprzedzić. Niesprawne światła obrysowe mogą więc stwarzać zagrożenie, dlatego ważne jest, aby kierowca przed wyruszeniem w trasę upewnił się, że każde z nich działa bez zarzutu, a w razie potrzeby – wymienił żarówką lub uszkodzoną obudowę.

 

Jeszcze więcej światła

Reflektory do ciężarówek mogą znacznie poprawić widoczność na drodze, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza podczas pokonywania trasy nocą. Kilkudziesięciotonowy tir trudno nagle wyhamować, stąd też czas reakcji jest niezwykle ważny – im wcześniej kierowca zauważy pojawiającą się na drodze przeszkodę, tym bezpieczniej będzie mógł ją wyminąć, albo zahamować odpowiednio wcześnie nie stwarzając tym samym zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.