28 Lip Brak komentarzy Czescidociezarowek Cześci zamienne

Regularne serwisowanie floty tirów to najlepsza gwarancja, że samochody ciężarowe nie zawiodą w najmniej odpowiednim momencie. Nie jest tajemnicą, że każda naprawa wiąże się z przestojami, a te oznaczają dla firmy transportowej straty. Warto jednak wiedzieć, że równie szkodliwe może być instalowanie części niskiej jakości będących tanimi podróbkami.

Jakość przede wszystkim

Właściciele firm transportowych starają się w maksymalnym stopniu ograniczyć koszty związane z prowadzeniem działalności. Jest to w pełni zrozumiałe, jednak dobrej jakości części TIR montowane w pojazdach należących do floty w dużym stopniu wypływają na bezpieczeństwo użytkowania auta. Z całą pewnością nie należy więc decydować się na produkty niskiej jakości. Tanie podróbki mogą zawieść w najmniej odpowiednim momencie zagrażając życiu kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego, a także przewożonego ładunku. Takie elementy, jak siłownik hamulcowy, siłownik podnoszenia kabiny, amortyzatory TIR czy lampy zespolone powinny być wykonane w trwałych materiałów, a taką gwarancję dać mogą zazwyczaj tylko renomowane firmy. Warto jednocześnie wspomnieć, że zakup niskiej jakości części tir często oznacza dla firmy pozorne oszczędności. Chociaż koszt zakupu jest niski, zazwyczaj po niedługim czasie taka część psuje się ponownie, co niesie konieczność ponownej naprawy i zakupu kolejnej części. Serwisowanie tira po raz drugi oznacza też przestój dla firmy, dlatego znacznie rozsądniej jest kierować się przede wszystkim jakością części, a nie ich niską ceną.

Oryginalne najlepsze?

Wiele osób wychodzi z założenia, że tylko oryginalne części SCANIA, STAR czy Volvo będą godne zaufania. W rzeczywistości jednak bardzo często zamienniki nieco mniej znanych firm pochodzą z dokładnie tej samej linii produkcyjnej, co elementy oryginalne, ale ich cena jest niższa. Ponieważ pod względem jakości oba te produkty nie różnią się od siebie, nie ma sensu przepłacać – dobry zamiennik sprawdzi się równie dobrze.