27 Sie Brak komentarzy Czescidociezarowek Firma transportowa

Przedsiębiorstwa zajmujące się transportem towarów narażone są na straty, których czasem trudno uniknąć. Przyczyną może być nieszczęśliwy wypadek lub kradzież przewożonego ładunku. Warto jednak dołożyć wszelkich starań, aby znacznie ograniczyć czynniki ryzyka, na jakie właściciel firmy i kierowcy mają wpływ.

Zabezpieczenie ładunku

Flota firmy transportowej składa się zazwyczaj z kilku lub kilkunastu pojazdów o różnej masie załadunkowej. Zwykle też przedsiębiorstwo dysponuje naczepami typu „firana” gdzie boki i dach stanowi plandeka, albo tzw. kontenerami. Aby zapewnić bezpieczeństwo ładunku warto więc wybierać odpowiednią naczepę – kontener skutecznie zapobiega kradzieżom, ponieważ złodziejom trudno dostać się do środka. Dlatego też cenniejsze ładunki warto przewozić właśnie takimi naczepami. Nie mniej istotne jest zamocowanie towaru. Solidne pasy transportowe, kątowniki oraz maty antypoślizgowe zapobiegają przemieszczaniu się ładunku podczas jazdy oraz jego przewracaniu. Stabilne mocowanie znacznie ogranicza więc ryzyko uszkodzenia towaru, a tym samym zapobiega stratom w firmie.

Kontrolowanie floty

Nie jest żadną tajemnicą, że zły stan techniczny tirów znacznie podnosi ryzyko groźnych wypadków, a w konsekwencji – uszkodzenia towaru i strat dla firmy. Aby temu zapobiec, konieczne jest regularne serwisowanie ciężarówek w sprawdzonym warsztacie. Kontrola pozwoli wcześnie wykryć ewentualne usterki, dzięki czemu można liczyć na niższe koszty naprawy. Zlekceważenie drobnych nawet awarii nierzadko skutkuje znacznie poważniejszymi uszkodzeniami, co przekłada się na bardziej rozległe prace naprawcze i wyższe ich koszty. Oczywiście im bardziej skomplikowana usterka, tym więcej czasu ciężarówka spędzi w warsztacie. Każdy przestój to straty, dlatego krótsza naprawa to oszczędności dla firmy. Warto przy tym zaznaczyć, że kupowanie tanich zamienników nie sprawdzonych producentów to pozorne oszczędności. Ich niska trwałość często sprawia, że w niedługim czasie konieczna jest ponowna naprawa co powoduje kolejne koszty.