5 Lip Brak komentarzy Czescidociezarowek Cześci zamienne

Awaria może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie, samochody ciężarowe każdego dnia pokonują setki, a nawet tysiące kilometrów, dlatego zużywanie się poszczególnych części i mechanizmów nie powinno nikogo dziwić. Gdzie kupować elementy na wymianę?

Tylko sprawdzone sklepy

Poszukiwania części do samochodów ciężarowych najczęściej zaczynamy od odwiedzenia sklepu stacjonarnego bądź hurtowni części tir. Ponieważ każda z tego typu placówek może narzucać na oferowany przez siebie towar inną marżę, warto porównać ceny w kilku z nich, aby znaleźć tę najbardziej korzystną. Może okazać się jednak, że lampa zespolona, siłownik hamulcowy czy siłownik podnoszenia kabiny aktualnie jest niedostępny w magazynie. Duże sklepy zazwyczaj są dobrze wyposażone, ale takie sytuacje wcale nie należą do rzadkości. Jeśli placówka ma dobrego dostawcę, który jest w stanie niezbędny element dostarczyć w krótkim czasie, zwykle czas oczekiwania nie jest długi. W przeciwnym wypadku warto samemu zapoznać się z dostępną w Internecie ofertą. Może okazać się, że zamówienia w sklepach online realizowane są szybciej, a po wyborze odpowiedniego kuriera czas dostawy można znacząco skrócić.

Czy przez Internet się opłaca?

Jeszcze kilka lat temu wiele osób obawiało się zakupów w sieci ze względu na nieuczciwych sprzedawców. Sklepy internetowe jednak dbają o renomę i zaufanie klientów, dlatego nie tylko starają się maksymalnie skrócić czas dostawy, ale też gwarantują, że zamówiona część dotrze do klienta w nienaruszonym stanie. Warto też pamiętać, że sklepy online nie muszą utrzymywać magazynów, dlatego nierzadko oferują części tir w nieco niższych cenach, niż te dostępne w placówkach stacjonarnych. Oczywiście nie jest to regułą, bo wiele sklepów „tradycyjnych” prowadzi dodatkowo sprzedaż wysyłkową. Najlepiej jest więc porównywać ceny i sprawdzić ofertę kilku sprzedawców – i tych działających w sieci i tych mających sklepy stacjonarne. Pamiętajmy też, że znacznie ważniejsza od ceny jest jakość części do ciężarówek i to na nią w pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagę.

Zobacz więcej na http://esklep.star-hurt.pl/