1 Paź Brak komentarzy Czescidociezarowek Serwis samochodów ciężarowych

Zarządzanie przedsiębiorstwem to szereg wyzwań i nierzadko trudnych do rozwiązania problemów. Właściciele firm muszą szukać sposobów na zwiększenie zysków, znalezienie większej liczby klientów, nawiązanie korzystnej współpracy czy ograniczenie kosztów i zapewnienie marce dobrej renomy. W firmach transportowych o zadowoleniu usługobiorców bardzo często decyduje stan techniczny floty pojazdów.

Niezawodność i konkurencyjność

Budowanie renomy firmy to proces bardzo żmudny i długotrwały, któremu nierzadko poświęcić trzeba wiele lat. Niestety, dobrą opinię wśród klientów można stracić bardzo łatwo, dlatego na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa należy dbać o jakość oferowanych usług. W przypadku firm transportowych najważniejsze znaczenie ma terminowość, a także bezpieczeństwo towarów, jakie przewozi flota. Nierzadko są to ładunki niezwykle cenne lub niebezpieczne, a ich uszkodzenie oznaczałoby ogromne straty dla firmy. Flota ciężarówek składająca się ze sprawdzonych pod względem technicznym pojazdów to znacznie mniejsze ryzyko, że tir ulegnie uszkodzeniu w trasie, a tym samym – że towar nie zostanie dowieziony na czas.

Bezpieczeństwo

Niesprawny siłownik hamulca, uszkodzone amortyzatory TIR czy inne elementy znacząco wpływają na bezpieczeństwo kierowcy tira, przewożonego przez niego ładunku i oczywiście innych uczestników ruchu drogowego. Sprawdzenie stanu technicznego ciężarówki zanim wyruszy ona w daleką trasę znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że w wyniku awarii ulegnie groźnemu wypadkowi. Dobrej jakości części do samochodów ciężarowych oraz doświadczony mechanik z pewnością zagwarantują bezpieczeństwo.

Mniejsze koszta

Chociaż mogłoby się wydawać, że regularne serwisowanie tirów prowadzi do dodatkowych kosztów, w rzeczywistości przegląd wykonywany przed dłuższą trasą może ograniczyć wydatki firmy. Jak to możliwe? Usunięcie niewielkich usterek zazwyczaj nie generuje znaczących kosztów i nie trwa długo. Zlekceważona awaria nierzadko natomiast prowadzi w efekcie do kolejnych uszkodzeń wymagających znacznie rozleglejszej interwencji mechanika, co powoduje wzrost ostatecznej ceny za usługę.

Źródło: http://esklep.star-hurt.pl/