7 Sie Brak komentarzy Czescidociezarowek Akcesoria Tir

Niemal każdy sklep z częściami do samochodów ciężarowych ma w swojej ofercie akcesoria TIR, do której należą głównie produkty pozwalające dostosować wygląd ciężarówki do swoich preferencji. Niektórzy kierowcy chętnie po nie sięgają, inni zaś omijają ten dział uważając tego typu modyfikacje za fanaberię. Czy warto?

Firanki, dywaniki, półki

Chociaż mogłoby się wydawać, że ozdobne zasłonki w kabinie samochodu ciężarowego to przesada, w rzeczywistości mają one również praktyczne zastosowanie. Przydają się zwłaszcza w trakcie pauz, kiedy kierowcy muszą odpocząć. Szczelnie zasłonięte okna zapewniające ochronę nie tylko przed wścibskimi spojrzeniami, ale również słońcem, z pewnością pomogą się zrelaksować i wyspać przed dalszą drogą. Półki dostosowane do wnętrza kabiny również są pomocne i przydadzą się chociażby do położenia dokumentów, czy odstawienia kubka z gorącą kawą. Oczywiście nie należy też zapominać, że tego typu dodatki nierzadko nadają kabinie ciężarówki nieco bardziej przytulnego charakteru. A ponieważ podczas dłuższych postojów pełni ona funkcję drugiego domu, nie warto z nich rezygnować.

Większe bezpieczeństwo

Chociaż mogłoby się wydawać, że akcesoria TIR to produkty przeznaczone głównie do użytkowania w kabinie, wiele z nich służy do zwiększenia bezpieczeństwa, przykładem mogą być osłony przeciwsłoneczne montowane na kabinie. W ten sposób jej wnętrze nie nagrzewa się tak intensywnie, a kierowca nie jest oślepiony przez słońce, co poprawia komfort jazdy. Ciekawym rozwiązaniem są też dodatkowe reflektory do ciężarówek, które umieszcza się na specjalnej rurze – również na kabinie. Nie tylko zmieniają one wygląd pojazdu, ale przede wszystkim zapewniają lepszą widoczność na drodze. We mgle, ulewnym deszczu czy przy intensywnych opadach śniegu ciężarówka będzie więc widoczna z daleka. Nocą zaś mocne światła pozwolą znacznie szybciej dostrzec pojawiające się na drodze przeszkody, a im szybciej kierowca je zauważy, tym więcej będzie miał czasu na odpowiednią reakcję, a więc bezpieczne wyminięcie, albo wyhamowanie.